» » Qamili I Vogël - Prej Shtëpise Kur Jam Dalë

Qamili I Vogël - Prej Shtëpise Kur Jam Dalë Mp3

 • Performer: Qamili I Vogël
 • Album: Prej Shtëpise Kur Jam Dalë
 • Label: Jugoton
 • Catalog #: UEP-199
 • MP3: 1504 mb | FLAC: 1833 mb
 • Released: Oct 1976
 • Country: Yugoslavia
 • Style: Folk
 • Rating: 4.2/5
 • Votes: 944
 • Category: Country & Folk
Qamili I Vogël - Prej Shtëpise Kur Jam Dalë Mp3

Tracklist

1Kënga E Shotë Galicës (Pesma O Junakonji Šote Galica)
2Si Na U Ba Kjo Pune E Verës (Ljetnji Ljubavni Jadi)
Music By – Q. I Vogël
3Prej Shtëpise Kur Jam Dalë (Odoh Iz Kuće, Draga Moja)
4Kënga E Hajro Plavës Dhe Hysni Zajmit (Pesma O Herojima Hajro Plava I Husni Zajmi)

Credits

 • ConductorXhavit Lota
 • Mastered ByZP
 • VocalsBajrush Doda, Ibrahim Krasniqi, Mazllum Myezini, Qamili I Vogël, Qazim Berisha
 • Written-ByQ. I Vogël (tracks: A1, B1, B2)

Barcodes

 • Matrix / Runout (Runout A): UEP-199-1 ZP 11876
 • Matrix / Runout (Runout B): UEP-199-2 ZP 11076
 • Other (Rights Society): SOKOJ